Information on the processing of personal data

For the best working conditions of the ElCasco site, personal data and cookies are very important. ElCasco uses cookies to keep the information that you've logged in to your site and can store your products in your shopping cart. They will also collect anonymous statistics to provide you with advanced features and personalized marketing content. In order to enjoy the entire experience as a ElCasco visitor, it is necessary to agree with data processors.
see our data processors
Data Processor What is used for
Google Analytics and Google Tag Manager Google Services provides us with statistical data on online traffic from the site and page load parameters.
Ofis Aksesuarları / 19
Deri Ofis Aksesuarları / 10
Dosyalama / 4
İçki & Tütün Aksesuarları / 4
Yedek Parçalar / 4
Ürün sepetinize eklenmiştir Toplam: 0 TL / TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ GÖNDERİM

Alışverişe devam Siparişi tamamla
Sepet / 0
Toplam: 0 TL / Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ GÖNDERİM

Alışverişe devam Siparişi tamamla
TR EN
Menu Menu

TARİHÇE

sss
video Tüm kategoriler / 6 Etkinlikler / 6 Ürün lansmanları / 0

1920

1920

1920 ŞİRKETİN KURULUŞU Şirket, noter Alejandro Astaburaga Eraña'dan önce 7 Eylül 1920'de Eibar (Guipuzcoa) 'da kuruldu. O zamanlar ateşli silah üreticisi olan (ve daha sonra bisiklet ve motosiklet üretecek olan) şirket Orbea SRC'nin iki çalışanı, yüksek kalitede uzmanlaşmış yeni bir firmanın kurulması için özellikle tabanca üretiminde yeterli bilgi birikimine sahip olduklarına karar verdiler. İsimleri Juan Solozabal Mendive ve Juan Olave Bilbao idi ve kurdukları yeni şirket Olave, Solozaval SRC olarak adlandırıldı.

1929

1929

1929 ATEŞLİ SİLAH ÜRETİMİ VE 1929 KRİZİ Yeni firma tarafından üretilen ilk ürünler, üç farklı marka adı altında üretilen revolverlerdi; El Casco, Duque and Tejón. .38 ve .32 kalibre ve 2 ½, 3 ¼, 4 ½, 4 ¼, 5 ve 6 inç namlu ile çok geniş bir seçenek aralığında üretildi. Zamanın tarihi ve reklamları, ürünlerin “ekstra” yüksek kalitede olduğunu açıkladı. Parçaların (matkaplar, helezonlar, tornalar, freze makineleri, presler, raybalama makineleri, kopyalama makineleri, tamponlar ve elektro kaplama banyoları) üretimi ve test edilmesi için çok sayıda farklı makineye ihtiyaç duyulmuştur ve bu nedenle üretim için çok geniş bir bilgi ve beceri yelpazesine sahip olmak gereklidir.

1932

1932

1932 İLK KIRTASİYE MALZEMESİ ÜRETİMİ Firmanın ürettiği ilk kırtasiye modeli, M-5 zımba ve M-500 otomatik numaralandırma makinesinden oluşuyordu. Bu ürünler, İspanya'nın her yerinde birçok kamu ve özel sektör kuruluşunun ofislerinde hızlı bir şekilde başarı elde etti. Bu ürünlerin başarısından sonra, kalemtıraş, kağıt ağırlığı ve delgeç gibi yeni ürünler tasarlandı, bu modeller şirketin daha da hızlı genişlemesine katkı sağlamış ve her zaman ögelerin mekanik güvenilirliği esas alınmıştır. Zımba tasarım teknisyenleri, “bir zımba, tabancanın namlusunun içinden bir mermi gibi bir zımba ile hareket etmelidir” gibi söylemlerde bulundular.

1936

1936

1936 İÇ SAVAŞ İspanyol İç Savaşı patlak verdiği 1936 yılında, büyük silah üreten bir merkez olarak bilinen şirket Eibar kasabasında Bask Ülkesi'nin kalbinde yer aldı. Şehir bombalandı ve şirketin fabrikası tamamen tahrip edildi.

1940

1940

1940 YENİ FABRİKA 1940'da iç savaş sona erdiğinde, şirketin kurucuları yeniden işe başladı ve büyük zorluklara rağmen Eibar'daki Calle Blas Echebarria, nº 3'te yeni bir fabrika inşa edildi. Kısa bir süre içinde ürün yelpazesini tekrar ortaya çıkarabilmişler ve 1970'li yıllarda ulusal pazar liderleri haline gelmişlerdir. Ürünler İspanya'nın her yerinde ofislerde ikon haline gelmiştir.

1980

1980

1980 1980-HALEN 1970'lerin sonlarındaki petrol krizi, piyasa liberalizasyonu ve korumacılığın sona ermesi, şirketin yeniden gözden geçirilmesini gerekli kıldı ve şirket yeni fırsatlara odaklandı. İthalattaki sürekli artış, ihracatı teşvik etmek için yeni bir strateji gerektirdi ve 1980'lerde ve 1990'larda firma iki yönde çalıştı; Şilili tasarımcı Guillermo Capdevila, ABS plastik malzemenin hammadde olarak kullanılmasına dayanan birinci sınıf, düşük fiyatlı ofis ekipmanları üretmek için işe alındı ve diğer yandan kaliteli kırtasiye ve hediyelik eşya sektörüne hitap edecek, 23.4 karat altın gibi yeni yüzeyler ile mükemmel kalitede yeni ürünler üretmeye başladı. Sonuç olarak, kuyumculuk sektöründe elde edilenlere benzer kaplama sağlayan otomatik elektro kaplama hatları ile üretim süreçleri iyileştirildi. Bugün El Casco’nun ürünleri kırk ülkede satılıyor ve dünyanın en iyi kırtasiyelerinde, üst sınıf yazı dükkanlarında ve lüks eşya distribütörlerinde bulunabilmektedir. Pratik ve zarif ürünlerimiz, birçok farklı ülkedeki Devlet Başkanları ve üst düzey profesyonellerin ofislerinde yer almaktadır. 2010'un sonlarında şirket İspanyol Bask Bölgesi'ndeki Elgeta'daki en son teknolojiye sahip bir fabrikaya taşındı ve üretim süreçleri ürünlerini geliştirmek, efsanevi mekanik güvenilirliğini ve kusursuz tasarımını korumak amacıyla optimize edildi. Ürünlerin tamamı halen İspanya'da üretilmeye devam etmektedir

TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ GÖNDERİM
SİPARİŞ ONAYINI TAKİBEN 72 SAAT İÇERİSİNDE YURTİÇİ GÖNDERİM
TESLİMAT ANINDA PAKETİ AÇMA OLANAĞI
TESLİM ALDIKTAN İTİBAREN 14 GÜN İÇERİSİNDE İADE OLANAĞI
ONLINE ÜRÜN REZERVASYONU VE MERKEZ OFİSİMİZDEN ELDEN TESLİM ALMA OLANAĞI
MERKEZ OFİSİMİZDE NAKİT VEYA KREDİ KARTIYLA ÖDEME OLANAĞI
El Casco
0212 219 99 00 | 0532 257 13 10 | seyda@delano.com.tr
Explore ElCasco products in 3D